Pielgrzymka dla nauczycieli : Portugalia – Santiago de Compostela 11.07 – 18.07.2017

FAtima Nauczyciele

ZAPISY DO KOŃCA MARCA 2017

ks. Józef Więcek tel. 502237467 e mail jozef.wiecek@archidiecezjakatowicka.pl

1 DZIEŃ: KRAKÓW – LIZBONA – FATIMA

Przelot do Lizbony. Przejazd do Fatimy. Nocleg.

2 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – FATIMA

Batalha – zwiedzanie opactwa Cystersów – najwspanialszy przykład architektury i sztuki gotyku w Portugalii. W 1983 wpisany na listę UNESCO. Alcobaca – opactwo Cystersów z największą świątynią w tym kraju wpisaną w 1989 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nazare – nawiedzenie sanktuarium maryjnego i wypoczynek nad Oceanem.Powrót do Fatimy.

3 DZIEŃ: FATIMA

Zwiedzanie Sanktuarium i miejsc związanych z Objawieniami: Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Łucji, Hiacynty; Valinhos – miejsce Objawień. Droga Krzyżowa i wieczorem udział w Procesji Światła. Nocleg.

4 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – PORTO – BRAGA

Przejazd do Coimbry i zwiedzanie najstarszego uniwersytetu z 1290 roku. Nawiedzenie Starej / z XII w. jako zabytek architektury romańskiej/ i Nowej Katedry z ok. 1772 roku. Nawiedzenie Kościoła Św. Krzyża, gdzie są pochowani pierwsi władcy Portugalii.

Porto – Zwiedzanie Kościoła Św. Franciszka, który również wpisany jest na Listę UNESCO.

Zwiedzanie portu i podziwianie mostu z XIX wieku. Przejazd na nocleg w do Bragi.

5 DZIEŃ: BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Zwiedzanie Bragi – Sanktuarium Bom Jesus do Monte, do którego prowadzi 116 schodów. Przejazd do Sanktuarium Św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Nocleg.

6 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA

Pobyt w Sanktuarium, czas na indywidualną modlitwę, czas dla siebie….Nocleg.

7 DZIEŃ: SANTIAGO – CABO DA ROCA – LIZBONA

Przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Przejazd do Lizbony i zwiedzanie: Klasztor Hieronimitów – kwintesencja stylu manuelińskiego. W 1983 roku został wpisany na listę UNESCO. Natomiast 7 lipca 2007 został ogłoszony jednym z Siedmiu Cudów Portugalii. Wieczorem spacer po Praca do Rossio. Nocleg.

8 DZIEŃ: LIZBONA – KRAKÓW

Zwiedzanie: Zwiedzanie kościoła św.Antoniego, Katedra SeWieża Belem; Pomnik Odkrywców. Spacer po Placa do Comercio.

Przejazd na lotnisko i przelot do Krakowa.

CENA : przy 45 osobach PLN 1000+ EUR 520+EUR70 do rozliczenia z przewodnikiem

Przy 30 osobach PLN 1000 +EUR 580+ EUR70 do rozliczenia z przewodnikiem

ŚWIADCZENIA :

• przelot na trasie Kraków – Lizbona z przesiadką we Frankfurcie
  • Frankfurt – Lizbona   13.10 – 15.10
  • Frankfurt – Kraków    21.50 – 23.20
  • 17.07   Lizbona – Frankfurt    16.10 – 20.10
  • 10.07   Kraków – Frankfurt    10.40 – 12.20
  • hotele 3*, pokoje dwuosobowe, ksiądz i przewodnik pokoje jednoosobowe
  • dwa posiłki dziennie: śniadanie + kawa, herbata; obiadokolacja + woda
  • przewodnik lokalny w : Coimbra; Porto; Alcobaca; Batalha; Santiago; Lizbona;
  • opieka Przewodnika i Księdza